Vidiauto Automobili Super automobili Svjetski rekord: od 0-100 km/h za 1,779 sekundi

Autor: Krunoslav Ćosić Objavljeno: 23.07.2015. 10:52

Guinessov rekord 

Svjetski rekord: od 0-100 km/h za 1,779 sekundi

Svjetski rekord: od 0-100 km/h za 1,779 sekundi

Njemački električni trkaći auto za manje od 2 sekunde dostiže brzinu od 100 km/h.

GreenTeam Uni Stuttgart, studentski tim Sveučilišta u Stuttgartu, ostvario je svjetski Guinessov rekord za električne automobile u kategoriji ubrzanja od 0-100 km/h, koji je nakon nekoliko testova dosegao stotku za samo 1,779 sekundi, donosi portal Vidi.hr.

Studenti se posebno zahvaljuju njemačkom proizvođaču električnih motora, AMK grupi, koja je osigurala električni motor visokih performansi, kao i kompaniji Kistler, proizvođaču senzora za mjerenje performansi trkaćih automobila čiji inženjer je nazočio pokušaju obaranja rekorda i pomogao studentima u "ugađanju" vozila.

greenteam_stuttgart

Potvrda Guinessovog rekorda trebala bi stići za 3 do 4 tjedna.

Pogledajte u videu kakvo fantastično ubrzanje razvija njihov automobil na zeleni pogon

Ključne riječi:
električni automobil Guinness rekord ubrzanje
Vezani sadržaji
Komentari

Učitavam komentare ...

Učitavam


Na dan: 13. rujan 1899.

9-13-1899  Prva automobilska smrt u SAD-u

Prva automobilska smrt u SAD-u

Prva službeno zabilježena žrtva automobila u SAD-u bio je Henry Bliss kojeg je automobil pregazio na 74. ulici u New Yorku. Vozač Arthur Smith uhićen je, kažnjen te pušten uz 1000 dolara jamčevine, a Bliss je ubrzo umro u bolnici.

vs

.::.