Vidiauto Novosti Najave Koji su najprodavaniji modeli u veljači

Autor: Igor Rudež Objavljeno: 10.03.2021. 06:13

Domaće tržište u veljači palo za samo 4,2 posto

Koji su najprodavaniji modeli u veljači

U veljači 2021. godine je zabilježen pad prodaje novih automobila u Hrvatskoj za tek 4,2 % u odnosu na veljaču 2020. godine. Označava li to buđenje domaćeg tržišta?

Stiglo je izvješće o prodaji novih automobila za veljaču 2021., koje nam je stiglo iz Agencije za istraživanje tržišta Promocija plus, a koje kaže kako je tržište u veljači ove godine palo za svega 4,2 % u odnosu na veljaču prošle godine, odnosno prodano je 151 novih automobila manje. Naravno, u obzir treba uzeti i činjenicu kako je u veljači prošle godine tržište još uvijek bilo stabilno i posljednje je prije nego je započela pandemija. Tijekom ove godine je prodano 6.354 novih vozila, što je za 949 vozila manje nego prošle godine u istom razdoblju, što označava pad od gotovo 13 %.

Fiat Panda 1.0 GSE BSG Sport Zero 14

Najprodavaniji model je i dalje Škoda Octavia (227 kom), a slijede je gradska Fiat Panda (215 kom), Volkswagen T-Roc (150 kom), Dacia Duster (138 kom), a top 5 zatvara novopridošlica Hyundai Tucson (126 kom). Na šestom mjestu je Renault Clio (121 kom), sedmom Volkswagen T-Cross (118 kom), osmom Volkswagen Tiguan (106 kom), devetom Jeep Compass (75 kom), a na deseto mjesto se smjestila Kia Stonic (71 kom).

Renault Clio E-Tech 140 Edition 15

Najprodavanija marka je i dalje Volkswagen (538 kom), a slijede Škoda (451 kom), Fiat (236 kom), Hyundai (234 kom), Renault (211 kom), Dacia (200 kom), Kia (192 kom), Suzuki (162 kom), Peugeot (149 kom) i Toyota (143 kom).

Volkswagen ID.3 Pro Power 1st Edition Plus 09

Gledajući pak po vrsti goriva, najprodavaniji su benzinci koji drže 54,61 % tržišta, a slijede dizelaši s 28,64 % i hibridi s 12,83 %, dok manje od 4 % tržišta zajedno drže vozila pogonjena tvornički ugrađenim plinom (Dacia i Renault) te manji broj električnih vozila.

Ključne riječi:
HR tržište prodaja automobila tržište
Vezani sadržaji
Komentari

Učitavam komentare ...

Učitavam


Na dan: 5. srpanj 1933.

Začetak legende zvane Autobahn

Fritz Todt proglašen je ukazom Adolfa Hitlera glavnim inspektorom za njemačke ceste uz glavni zadatak da izgradi sustav autocesta. Do 1936. je izgrađeno oko 100.000 km autocesta čime je njemačka dobila najsuvremeniju cestovnu mrežu u svijetu.

vs

.::.