Vidiauto Automobili Nove tehnologije, studije&prototipi McLaren M838T – turbo evolucija

Autor: Daniel Bevandić Objavljeno: 27.06.2014. 21:16

2014 International Engine of the Year  

McLaren M838T – turbo evolucija

McLaren M838T – turbo evolucija

U klasi od 3.000 do 4.000 kubičnih centimetara McLarenov sportski motor pobrao je lovorike drugu godinu zaredom kao najbolji motor u klasi. Ovaj super benzinac ugrađuje se u McLarenove modele 650 Coupe i Spider omogućavajući im performanse od kojih zastaje dah.

Benzinski 3.8 V8 Twin Turbo razvija čak 650 konjskih snaga i impresivnih 678 Nm okretnog momenta omogućavajući Spideru i Coupe ubrzanje od 0 do 100 km/h u svega 3,0 sekunde. Pri tome prema tvrdnjama proizvođača troši podnošljivih 11,7 litara goriva za svakih 100 kilometara. Stručni žiri naročito hvali ravnomjerno razvijanje snage te iskoristivost u svim režimima okretaja.

mclaren-650s-features-images-1-600x451
Ključne riječi:
McLaren Turbo benzinski V8 motor
Vezani sadržaji
Komentari

Učitavam komentare ...

Učitavam


Na dan: 1. siječanj 1942.

1-1-1942 Zabranjena prodaja automobila civilima u SAD-u

Zabranjena prodaja automobila civilima u SAD-u

Kongres SAD-a zabranio je prodaju novih automobila i komercijalnih vozila civilima. Do kraja mjeseca svi su se proizvođači u SAD-u prebacili na vojnu proizvodnju te je proizvodnja civilnih automobila u potpunosti zaustavljena.

vs

.::.