Click to Visit Mobil Cafee
Početna stranica
 
Vidiauto tražilica
Volkswagen
Otkriven Touareg

11. veljača 2010  





Touareg druge generacije je predstavljen. Osim novog izgleda, «narodni» SUV stiže olakšan za čak 208 kg te s hibridnim pogonom.

 

Uz gubitak težine Touareg je postao i niži za nekoliko centimetara. No zato je dužina povećana za pet centimetara (480 cm) dok je međuosovinski razmak narastao na 290 cm. Širina je ostala ista – 193 cm.

 

Najveće novosti predstavljene su na motorima koji su postali štedljiviji. Poznati V6 TDI sa 240 KS i 550 Nm prema tvorničkim podacima troši 7,4 litara što je čak 1,9 litara manje nego prije. Slične štedne karakteristike sada pokazuje i benzinski V6 FSI sa 280 KS i 360 Nm – štedljiviji je za 2,5 litre.

 

Iz Audijevog programa preuzet je 4.2 V8 TDI sa 300 KS i 800 Nm dok pravo osvježenje predstavlja hibridni modul koji se može pohvaliti karakteristikama V8 motora uz štedljivost šestero ili čak četverocilindričnog agregata. Riječ je o V6 TSI kompresoru najveće snage 333 KS te pripadajućem 52 KS snažnom elektromotoru. Zajedno oni produciraju snagu od 379 KS uz 580 Nm okretnog momenta.

 

Touareg Hybrid na struju može voziti do brzine od 50 km/h kada se uključuje benzinski motor. Prema VW-ovim podacima potrošnja iznosi 8,2 litre na 100 km. Kako su štedljivost i ekološka osviještenost primarni, iz ponude su izbačeni V10 TDI i W12 benzinac. Uz to, svi su motori opremljeni start-stop sustavom.

 

Nadalje, tu je i nova osmerostupanjska automatska mjenjačka kutija, namijenjena svim motorima. Također uvode se i dva programa pogona na sve kotače: osnovni s Torsen diferencijalom te napredni 4X-Motion s reduktorom i blokadom stražnjeg diferencijala.

 

Od naprednih, i u višim klasama automobila, neizbježnih sustava ovdje će se naći Lane Assist koji vozača upozorava vibracijom u volanu te radarom upravljani ACC tempomat s funkcijom podešavanja razmaka između vozila.

 

Novi će Touareg službenu svjetsku premijeru imati na auto salonu u Ženevi, a u salone stiže već u travnju.



Novosti, Testovi, Automobili, Sport Crash test, Servisi, Cjenik

© 2010 Vidi-TO d.o.o. Sva prava pridržana. / All rights reserved.
Powered by Medianet



 


Audi:A7 Sportback

Aerodinamikom do povoljnije potrošnje
Doking XD - HR elektroautomobil!
Kočenjem do dodatne snage

Rezervni dijelovi - original ili kopija?
Kabrioleti 2009
Priprema automobila za proljeće
Najjeftiniji auto

Skidate li kilometre prije prodaje automobila?
ne bih to nikada napravio
ne, ali bih to napravio
nudili su mi, ali sam odbio
već sam to napravio jednom
već sam to napravio više puta
ne znam
Arhiva Rezultati











O nama
Prijavi u bookmark
Vidiauto kao prva stranica
Uvjeti korištenja
  • Auto servisi
  • Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
  • Najbolji automobili svih vremena
  • Formula 1, Rally, NASCAR
  • Kupnja - gdje i kako?
  • Ponuda – potražnja

    Svi forumi

  • Zanimljivosti
    Najluđi prometni znakovi
    Usporedni test - 4 monovolumena
    Svi auti godine kroz povijest
    Svi kabrioleti dostupni u Hrvatskoj
    Staklena tvornica Volkswagena u Dresdenu.
    Automobili i filmovi

    Auto saloni
    Geneva 2004
    Detroit 2004
    Frankfurt 2003
    Geneva 2003
    Detroit 2003
    Paris 2002
    Zagreb 2002
    Geneva 2002
    Detroit 2002
    Bologna 2001
    Essen 2001
    Geneva 2001
    New York 2001
    Frankfurt 2001
    Tokio 2001